Podaż pieniądza w maju 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W maju nastąpił dalszy przyrost podaży pieniądza. Nie wzrosły natomiast depozyty bankowe gospodarstw domowych.

Budownictwo mieszkaniowe w maju 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W okresie pięciu miesięcy bieżącego roku oddano mniej mieszkań niż rok wcześniej. Jednak znacznie więcej rozpoczęto budów nowych mieszkań i więcej wydano pozwoleń na budowę.

Strajki w Grecji

FMC Management włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Kryzys w Grecji nie ma końca. Trwają w Unii negocjacje nad pakietem pomocowym, co jednak jest obwarowane koniecznością zaciskania pasa. Tymczasem społeczeństwo greckie nie ma zamiaru zgodzić się aby rząd na nim oszczędzał. Doszło dziś do strajków a co będzie jutro?

Nie udawaj Greka

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Końca problemów Grecji nie widać. Chociaż jest to już bankrut to kraje strefy euro podjęły kolejny heroiczny wysiłek aby ratować Helladę. Obawiam się, że skutki takiej pomocy będą nikłe i za rok problem znów zostanie obnażony.

EURO 2012 przyspieszy rozwój rynku nieruchomości

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO2012 stanowią wielkie wywanie i szansę dla naszego kraju. Powstaje nowoczesna infrastruktura, która nie byłaby zbudowana bez takiego impulsu. Zyskał mocno rynek nieruchomości. Piłka nożna staje się siłą napędową gospodarki. Więcej na ten temat w analizie Home Broker.

Coraz więcej negatywnych informacji

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Mnożą się na nowo problemy po 2,5 roku od wybuchu ogromnego kryzysu finansowego. Żadna przyczyna nie została zlikwidowana, stąd swiat będzie targany kryzysami, uważa Mark Mobius z Templetona. Dziś otrzymaliśmy sporą dawkę niepomyślnych wiadomości, o czym piszą analitycy z Home Broker.

Banki niezłomnie ufają złotu

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Bez względu na wydarzenia polityczne, nasza gospodarka idzie swoją drogą. Pomimo, że daleko nam do stanu idealnego a powodów do narzekania wiele, w wielu obszarach gospodarki i życia społecznego sprawy idą całkiem w dobrym kierunku.

Co z produktami strukturyzowanymi?

Maciej Kossowski, Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Na początku bessy była euforia i nadzieje na dalsze zyski, bez względu na sytuację na giełdzie. Później nastąpiło rozczarowanie inwestycjami zakończonymi w znakomitej większości zwrotem 100 procent wpłaconego kapitału. Zatem, co będzie z produktami strukturyzowanymi? Czy nie trafią na margines?

Niepewność i rekord notowań złota

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Niepewność i obwa o stan gospodarek wielu krajów, wysoka zmienność notowań na rynkach finansowych, sprzyjają ucieczce inwestorów do aktywów uważanych powszechnie za bezpieczne. W efekcie w upływającym tygodniu ceny złota osiągały coraz wyższe poziomy. Dziś  jego cena wyniosła 1261,43 dolarów za uncję.

Fundusze hedgingowe w maju 2010

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Tegoroczny maj okazał się trudnym miesiącem dla funduszy hedgingowych. Problemy, jakie dotknęły rynków finansowych odbiły się na wynikach tego sektora. Straty okazały się jednak niższe niż dla indywidualnych inwestycji na giełdach.

Winny indeks ekonomiczny

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Jest wiele wskaźników, które pomagają mierzyć koniunkturę gospodarczą. Jednak nie łatwo znaleźć uniwersalny, który zdawałby egzamin w każdej sytuacji i nie był wrażliwy na manipulacje spekulantów.

Zarządzać kryzysem

Jan Mazurek, Główny Analityk Investors włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Masz problemy finansowe, ponieważ nie jesteś w stanie spłacać kredytu - nie panikuj, nie popadaj w rozpacz. To odbiera Ci szansę na racjonalne działanie.

Strome giełdowe schody i wygasanie instrumentów pochodnych

Bartosz Stawiarski, Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Aktualności

Nieznaczne przebicie bariery 2000 punktów na indeksie WIG20 okazało się jak na razie fałszywe. Szybkie cofnięcie na początku bieżącego tygodnia nie dziwi, jeśli uwzględnić kiepski styl wykonania rzekomego ataku kupujących. Przypomnijmy: pośród niemrawego piątkowego handlu pod koniec sesji przeprowadzono lifting indeksu aż do 2040 pkt, po czym zapał do poprawiania rekordów wiosennej fali wzrostowej zgasł już na poniedziałkowym otwarciu. Brak wsparcia ze strony giełd zagranicznych każe raczej szanować pieniądze, niż przepłacać za samotne wysuwanie się przed szereg.

Dobre czasy dla złota

Jan Mazurek, Główny Analityk Investors włącz . Opublikowano w Aktualności

Odżywa rynek surowców - wzrastają ceny ropy naftowej, miedzi, metali szlachetnych. W przeszłości takie inwestycje dawały duże możliwości zarobku. Wg szacunków analityków JP Morgan wartość aktywów funduszy surowcowych na świecie wynosi 210 mld dolarów.

Powiązane artykuły