BanqUP poszerza obszar działania

Polsko-belgijski fintech działa już w 18 krajach europejskich. I na tym nie myśli poprzestać. banqUP pozwala bankom i innym firmom (tzw. TPP) na wygodny i szybki dostęp do bankowych API.

Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła polsko-belgijskiej spółce fintechowej banqware działającej pod marką banqUP zezwolenia na świadczenie usług dostępu do informacji, w ramach otwartej bankowości, o rachunkach bankowych w 9 krajach europejskich. Dotychczas z usług banqUP zgodnie z dyrektywą PSD2 korzystali konsumenci w 9 krajach Europy naszego Kontynentu. W efekcie poszerzenie licencji pozwala fintechowi działać w 18 krajach europejskich: Irlandia, Belgia, Hiszpania, Holandia, Szwecja, Bułgaria, Czechy, Estonia, Niemcy, Finlandia, Francja, Litwa, Łotwa, Słowacja, Węgry, Rumunia, Luksemburg i Wielka Brytania.
- Pracujemy już nad podłączeniem do naszego API banków z krajów, gdzie nie byliśmy jeszcze obecni. Firma złożyła już dokumenty potrzebne do działania w kolejnych krajach Europy. Mamy nadzieję, że już za kilka miesięcy będziemy mogli dostarczać nasze usługi w całej Europie. Ubiegamy się również o licencję KNF na świadczenie usług PISP - Payment Initiation Service Provider, która pozwoli nam na inicjację płatności z rachunku bankowego w Polsce i innych krajach – powiedział Krzysztof Pulkiewicz, prezes banqUP.

Platforma banqUP pozwala bankom i innym firmom (tzw. TPP) na wygodny i szybki dostęp do bankowych API, co pozwala pozyskiwać dane z rachunków bankowych. BanqUP i jego partnerzy mogą świadczyć takie usługi jak integracja kont bankowych, ocena zdolności kredytowej, potwierdzanie tożsamości czy też wsparcie MŚP w zarządzaniu płynnością finansową.
TPP-as-a-service umożliwia podmiotom dostęp do danych bankowych za pośrednictwem platformy banqUP, co pozwala pracować nad rozwiązaniami wykorzystującymi open banking szybko, bez potrzeby ubiegania się o licencję i konieczności integracji.