Poradniki

Wybrane formy inwestowania

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Poradniki

Trzy różne formy inwestowania, dobre dla każdego. Warto je rozważyć, bowiem mądra dywersyfikacja portfela zapewni umiarkowany zysk przy bezpiecznym poziomie ryzyka.

Banki szwajcarskie tracą fason

Robert Nogacki www.skarbiec.biz włącz . Opublikowano w Poradniki

Bank szwajcarski przez lata stanowił ostoję solidności. Od kilku lat reputacja szwajcarskiego sektora bankowego pogarsza się. A dlaczego? To szczegółowo wyjaśnia kancelaria prawna Skarbiec.biz.

Źródła finansowania fuzji i przejęć

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Poradniki

Finansowanie fuzji i przejść wymaga odpowiedniej analizy, a jej wyniki będą zależeć od sytuacji wszystkich stron uczestniczących w procesie. Żródła kapitału mogą być tu różne. Wiele projektów tego rodzaju nie osiąga założonego celu.

Mezzanine

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Poradniki

Istnieje wiele form finansowania przedsiębiorstwa, jak kredyt bankowy, pożyczka, emisja obligacji, kapitał własny. Stosunkowo mało rozpwszechnione jest finansowanie poprzez mezzanine, które wypełnia wiele luk w strukturze finansowania.

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

Tax Care włącz . Opublikowano w Poradniki

Ideą podatku liniowego jest uproszczenie rozliczeń z urzędem skarbowym. Przedsiębiorcy nie muszą zbierać faktur i martwić się uzusadnić zasadność kosztów, co niejednokrotnie budziło wątpliwości organów skarbowych. Tymczasem wg specjalistów są możliwości skorzystania z ulg podatkowych nawet w sytuacji, kiedy podatki są naliczane liniowo.

Funkcjonowanie nowych hipotek

Kancelaria Prawna Skarbiec.biz włącz . Opublikowano w Poradniki

Nowe przepisy prawa dotyczącego hipotek budzą wiele emicji a nawet sprzeciwy wśród bankowców. Jednak nie zawsze ma to uzasadnienie, gdyż bankowcy sporo zyskali. Ustawodawca miał na względzie ochronę konsumentów i zwiększenie ich upranień, tylko nie wszysko mu wyszło. Jakie są zasady funkcjonowania nowych hipotek wyjaśnia radca prawny z kancelarii skarbiec.biz.

W co inwestować?

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Poradniki

Istnieje wiele form inwestowania. Kapitał można pomnażać na rynkach tradycyjnych, jak też na alternatywnych. Daje to możliwość dywersyfikacji porfela inwestycyjnego i zmniejszenia ryzyka finansowego.

Ulga podatkowa za internet

Tax Care włącz . Opublikowano w Poradniki

Ulga podatkowa na internet budzi od lat wiele kontrowersji i nieporozumień. Urzędy Skarbowe interpretują prawo, jak im się podoba i wiedzą, że mogą zrobić z podatnikiem, co zechcą. A czynią to, bowiem w Polsce obywatel jest traktowany przez państwo przedmiotowo a nie podmiotowo. Bałagan prawny trwa i nikomu nie zależy aby problem definitywnie rozwiązać. Niektóre wątpliwości w tym zakresie wyjaśniają specjaliści z firmy Tax Care.

Uwaga na faktury za internet

Tax Care włącz . Opublikowano w Poradniki

Korzystanie z ulgi podatkowej na internet wiąże sie z koniecznością przygotowania odpowiednich dokumentów - faktury muszą spełniać wymogi stawiane przez organa podatkowe. Kto ma tylko faktury elektroniczne musi postarać się aby zdobyć podpis elektroniczny. Jak uniknąć problemów z fiskusem radzą spoecjaliści z firmy Tax Care.

Powiązane artykuły