BLIK

Jan Mazurek, Ekspert Grupy Goldenmark włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

BLIK jest polskim systemem płatności mobilnych. Pozwala on na raelizację płatności w placówkach handlowych i w Internecie oraz wypłacanie gotówki w bankomatach przy pomocy smartfonu.

Biuro Informacji Kredytowej

Jan Mazurek, Ekspert Grupy Goldenmark włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Biuro Informacji Kredytowej służy minimalizowaniu ryzyka kredytowego oraz zwiększeniu bezpieczeństwa i ochrony obrotu pieniężnego w Polsce.

Nie tylko banki powinny oferować odwrócony kredyt hipoteczny

Robert Majkowski, prezes Funduszu Hipotecznego DOM włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Postulat Komisji Nadzoru Finansowego, by rentę dożywotnią mogły oferować tylko firmy ubezpieczeniowe, powrócił jak bumerang. Może więc moja propozycja wyda się w tym momencie śmiała, ale  czemu nie stworzyć odrębnych zasad nadzoru dla funduszy hipotecznych i nie umożliwić im oferowania zarówno hipoteki odwróconej w modelu sprzedażowym jak i kredytowym?

Banki ostrożne wobec hipoteki odwróconej

Robert Majkowski, prezes Funduszu Hipotecznego DOM włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Odwrócony kredyt hipoteczny został przegłosowany w Sejmie. Ustawa, która reguluje tylko część rynku wejdzie w życie niebawem. Co na to banki? Niestety ich zainteresowanie jest nikłe. Powody? Wysokie ryzyko, długofalowe oczekiwanie na zysk, niewielka wiedza na temat długoterminowej obsługi seniorów.

Pożyczki hipoteczne

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Pożyczka hipoteczna jest umową, na mocy której bank stawia określoną kwotę do dyspozycji pożyczkobiorcy, a ten zobowiązuje się do jej zwrotu po upływie określonego terminu.

Powiązane artykuły