Ceny w marcu 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W marcu tylko nieznacznie wzrosły ceny towarów i usług konsumpcyjnych w wobec lutego. Niewiele były też wyższe w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Bezrobocie w kwietniu 2013

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W kwietniu br. nieco spadła stopa bezrobocia w Polsce. Jest to w głównej mierze efekt rozpoczęcia prac sezonowych. Nie oznacza to trwałej poprawy.

V Kongres Dyrektorów Finansowych

Euler Hermes włącz . Opublikowano w Aktualności

V Kongres Dyrektorów Finansowych miał dwa oblicza, które wzajemnie się uzupełniały. Spośród kilkuset gości, dyrektorów finansowych oraz specjalistów od finansów przedsiębiorstw, znaleźli się również wybitni ekonomiści, którzy przekazali swoją wiedzę o otoczeniu ekonomicznym, w którym przyszło i przyjdzie działać polskim przedsiębiorstwom.

Dyrektorzy Finansowi Roku

Euler Hermes włącz . Opublikowano w Aktualności

Kapituła konkursu Dyrektor Finansowy Roku, zorganizowanego z inicjatywy ACCA, Euler Hermes oraz magazynu Forbes, przyznała tytuł Dyrektora Finansowego Roku.

Wyniki OFE za 2012 rok

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Rynek kapitałowy

Od kilku miesięcy trwa dyskusja na temat Otwartych Funduszy Emerytalnych stanowiących II filar polskiego systemu emerytalnego.

Złoty filar stabilności

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Rezerwy złota zgromadzone przez banki centralne i międzynarodowe instytucje stanowią około 20% złota znalezionego przez człowieka. Stanowią one około 30 tysięcy ton.

Coraz więcej upadłości przedsiębiorstw w Polsce

Euler Hermes włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna kraju i Europy przekłada się na sytuację polskich firm. Poniżej analiza Euler Hermes – firmy ubezpieczającej transakcje, dostarczającej raporty handlowe i odzyskującej należności.

Wysoka dynamika wynagrodzeń w Polsce

FMC Management włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Ostatnie dni nie przyniosły wielu danych makroekonomicznych. W dalszym ciągu nie wiadomo, jak rozwiązać problemy Grecji. W Polsce powyżej oczekiwań skoczyły wynagrodzenia. Niestety większość pochłonie inflacja. Podsumowania dokonali specjaliści z FMC Management.

Niedobra sytuacja w polskim budownictwie

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Sytuacja w polskim budownictwie mocno się pogorszyła w efekcie ostatniego kryzysu finansowego. Później nastąpiła pewna poprawa i wydawać się mogło, że przed tym sektorem stoją świetlane perspektywy rozwojowe. Niestety w ostatnim czasie nasze budownictwo mieszkaniowe przeżywa na nowo problemy. Więcej informacji i przemyśleń na ten temat dostarczają analitycy z Home Broker.

Słabe dane makroekonomiczne z USA

FMC Management włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest w dalszym ciągu trudna. Komitet Otwartego Rynku na razie nie myśli o podwyżkach stóp procentowych obawiając się zdławienia i tak już kruchego wzrostu gospodarczego. Taka sytuacja ma przełożenie na rynki walutowe. Więcej na ten temat piszą specjaliści z FMC Management.

Niekorzystne dane z gospodarki

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Świat nie może pozbierać się po ostatnim kryzysie. Jeżeli w jednym regionie świata czy kraju sytuacja się poprawia to wkrótce słyszymy, że w innym miejscu sprawy idą w złym kierunku. Problemy przeżywają nie tylko Stany Zjednoczone lecz również kraje europejskie. Zapraszam do lektury analizy firmy Home Broker.

Straty w programie "Rodzina na swoim"

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Wielkie emocje wywołal kilka lat temu rządowy program "Rodzina na swoim". Skorzystało z niego tysiące Polaków, którzy mieli nadzieję na poprawę swej sytuacji mieszkaniowej. Nadszedł czas podsumowania zysków i strat. Tego wyzwania podjęli się specjaliści z firmy Home Broker.

Poprawa sytuacji na rynku pracy

FMC Management włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Dzisiejszy dzień przyniósł dobre dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Nie najlepsze tempo produkcji przemysłowej w Eurolandzie rozczarowało inwestorów. Nasza waluta nie ulegla osłabieniu, czemy sprzyjały informacje o możliwej wyprzedaży euro przez MF. Więcej w komentarzu specjalistów FMC Management.

Co ze stopami procentowymi w Strefie Euro?

FMC Management włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Dziś jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Czy zostaną zmienione stopy procentowe w Eurolandzie? Inflacja przyspieszyła w Europie lecz tempo wzrostu gospodarczego nie jest zadowalające. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że z podwyżką EBC poczeka jeszcze. Oto komentarz w tej sprawie specjalisty z FMC Management.

Różnorodność majowych nastrojów

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Nie wszędzie na świecie panowały w maju dobre nastroje, chociaż jest to najpiękniejszy miesiąc w roku. Wiele zależało od kondycji gospodarki i oczekiwań na przyszłość, a ta nie wszędzie rysuje się słonecznie.

Murowane inwestycje

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Inwestycje

Rynek nieruchomości stwarza szansę dla zarabiania wielkich pieniędzy, bez względu na sytuację na giełdzie. Inwestorzy, którzy nie mogą sobie pozwolić na lokowanie na tym rynku mają do dyspozycji fundusze nieruchomości.

Pozamiatano pod dywan a lud powrócił do domów

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W pierwszym dniu ubiegłego tygodnia inwestorzy uwierzyli, że gotowość zaaplikowania  kwoty 750 miliardów euro w chore systemy ekonomiczne staczających się krajów Strefy Euro zapobiegnie katastrofie. Powiało optymizmem.

Teraz złoto

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Złoto pobiło rekord z grudnia ubiegłego roku. Dziś jego cena osiągnęła poziom 1233,45 dolarów. Świat finansów przeżywa problemy, skostniałe niewydolne systemy społeczne pękają. Tylko złoto nie pęka.

Ofiary greckiej tragedii

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Miniony tydzień należał do najbardziej dramatycznych w Europie. Grecka tragedia stała się faktem, są nawet ofiary śmiertelne. Europa podejmuje działania, aby zapobiec pogłębianiu się oraz eskalacji problemu na inne kraje.

Coraz lepiej w budownictwie

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Budownictwo to podpora gospodarki. Od jego kondycji zależy funkcjonowanie wielu sektorów. Po miesiącach zastoju i trudnej zimie pojawiły się sygnały poprawy sytuacji w tym sektorze. Zadowolone mogą być fundusze nieruchomości.

Klienci czekają na niższe raty kredytów

Roman Przasnyski, Główny Analityk, Gold Finance włącz . Opublikowano w Komentarze

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, czyli 3,75 proc.

Tercet egzotyczny: recesja, hossa i chybione prognozy

Bartosz Stawiarski, Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Komentarze

W poprzednim tygodniu nadeszły kasandryczne dane makroekonomiczne, dobitnie dowodzące istnienia w Europie najgłębszej recesji od II wojny światowej. Gospodarka niemiecka skurczyła się w tempie 7 proc. w skali roku, a nadbałtyckie tygrysy przekarmione niegdyś nader łatwymi kredytami zanurkowały dwucyfrowo.

Przyczyny niepowodzeń w transakcjach fuzji i przejęć

Rafał Skowroński, BZ WBK włącz . Opublikowano w Finansowanie

Jak wykazały wyniki badań, większość spośród przeprowadzanych fuzji kończy się porażką. Odpowiadając na pytanie o główne przyczyny niepowodzeń w transakcjach fuzji  i przejęć, nie sposób nie nawiązać do genezy samej decyzji o przejęciu. Zwykle  (i oczywiście w dużym uproszczeniu), taka decyzja rozważana jest jako alternatywa lub przynajmniej uzupełnienie rozwoju organicznego.

Powiązane artykuły