Rok dużych przemian na warszawskiej Giełdzie

włącz . Opublikowano w Rynek kapitałowy

Miniony rok był okresem istotnych innowacji technologicznych, produktowych i regulacyjnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Rozpoczął się proces umiędzynarodowienia tej instytucji i budowy w Warszawie centrum kapitałowego naszego Regionu.

Ożywienie w polskiej gospodarce

włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Polska gospodarka wykazuje oznaki ożywienia. Wzrasta produkcja przemysłowa oraz wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Przewiduje się, że kolejne miesiące będą jeszcze lepsze.

Ranking kont bankowych 2013

włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Firma Money.pl po raz czwarty przeanalizowała ponad 110 bankowych kont osobistych, młodzieżowych i studenckich. To jedyne tak dokładne i szerokie badanie w Polsce.

Obroty handlowe z zagranicą - I-XI 2012

włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W okresie styczeń-listopad 2012 roku ogólny eksport Polski wyrażony w cenach bieżących wyniósł 553,7 mld PLN i był wyższy o 8,1% w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku.

MENA - Bliski Wschód i Północna Afryka

włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Jesteśmy na początku nowej dekady XXI wieku lecz wiele wskazuje, że nie będzie ona spokojniejsza niż poprzednia. Dziesięć lat temu mialy miejsce tragiczne wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych. Dziś sytuacja zaognia się w regionie Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Co przyniesie nowy rok dla rynku nieruchomości

włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Miniony rok można uznać za udany dla rynku nieruchomości. Poprawa sytuacji finanowej oraz wzrost liczby nowych inwestycji zachęciły ludzi do nabywania lokali mieszkalnych. Czy ten rok przyniesie kontynuację dobrej passy?

Złoto ciągle żywe

włącz . Opublikowano w Aktualności

Złoto nie śpi podczas kryzysu, a nawet ma się coraz lepiej. W ciągu ostatnich dwóch dni na każdej uncji można było zarobić 50 dolarów, czyli blisko 6 proc. Kto więc kupił kontrakt na NYMEX / COMEX na 100 uncji kruszcu stał się bogatszy o 5000 USD. Przyjmując, że depozyt na ten kontrakt wynosi 5400 USD, stopa zwrotu z takiej inwestycji jest bliska 100 proc.

Kryzys, ale nie dla wynajmujących

włącz . Opublikowano w Aktualności

Zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych, daje skutki w postaci zwiększającego się popytu na wynajem mieszkań. Wynajmem, w zastępstwie zakupu własnego mieszkania, zainteresowani są szczególnie ludzie młodzi.

Jak znaleźć drogę do zysków

włącz . Opublikowano w Aktualności

W czasie hossy i bessy inwestorzy mają często wrażenie, że ceny poruszają się tylko w jednym kierunku: albo rosną, albo spadają. W takich sytuacjach zazwyczaj nie zwracają uwagi, nie tylko na sygnały, wskazujące na zmiany tendencji, ale i nie reagują wówczas, gdy zmiany te są już dobrze widoczne.

Ponury styczeń

włącz . Opublikowano w Aktualności

Od wielu dni mamy pochmurne dni, również na rynkach giełdowych. WIG20 zdążył stracić już około 15 proc. licząc od styczniowego szczytu. Wczoraj na kilka godzin zaświeciło słońce nad warszawską giełdą, głównie za sprawą Wall Street.

Giełdowe życie na krawędzi

włącz . Opublikowano w Aktualności

Przewidywania niektórych obserwatorów z początku roku, zwiastujące przeceny w miejsce płonnych nadziei na efekt stycznia, sprawdziły się. Każdy kolejny tydzień nowego roku powiększał skalę rozczarowania i wyprzedaży, a w ubiegły piątek indeksy ponownie balansowały na minimach półtorarocznej bessy.

Kredyt we frankach tylko dla bogaczy

włącz . Opublikowano w Aktualności

BZWBK zakręcił kurek z kredytami walutowymi. mBank z kolei proponuje klientom z kredytem w „starym portfelu" nowe warunki. PKO BP wskrzesza książeczkę mieszkaniową. Banki nadal tną oprocentowanie lokat i wprowadzają do oferty nowe depozyty.Co w ciągu minionego tygodnia zmieniło się w bankowości dla klientów indywidualnych?

Nowa bańka spekulacyjna

włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Jeszcze świat finansów nie pozbierał się po pęknięciu bańki na rynku kredytów hipotecznych a rośnie kolejna. Aktywni inwestorzy chwytają każdą sposobność do zarobienia, a takich jest zawsze wiele. Pieniądze wycofane z rynków akcji powędrowały na rynek obligacji.

Złoto na złe czasy

włącz . Opublikowano w Aktualności

Dziś znów mówi się coraz głośniej o złocie. A jest ku temu wiele powodów. Od zarania ludzkości widziano w nim magiczną moc. Dziś pozwala ona  zabezpieczyć  przed  zębem kryzysu nasze portfele. Nic nie wskazuje na to, aby miało ono stracić na wartości, a wręcz odwrotnie.

Katastrofy ciąg dalszy

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kryzys, rozpoczęty w minionym roku kontynuuje swe dzieło zniszczenia. Niczym pandemia opanował on sektor bankowy, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak też w Europie. Nawet nowy prezydent Stanów Zjednoczonych nie ma jasnej wizji, jak osłodzić czarę goryczy.

10 milionów kredytówek w naszych portfelach

włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Karta kredytowa z produktu prestiżowego czy wręcz luksusowego zdemokratyzowała się i stała się powszechnie dostępna dla praktycznie każdego klienta. Rok 2008 to ważny moment w historii kredytówek. Po raz pierwszy liczba wydanych kart zbliżyła się, a być może nawet przekroczyła pod koniec roku magiczną barierę 10 milionów sztuk.

Fundusze hedgingowe lepiej od giełd

włącz . Opublikowano w Aktualności

W minionym, trudnym roku całkiem nieźle poradziły sobie z falą spadków na giełdach fundusze hedgingowe. Jak widać, duża swoboda inwestowania daje pozytywne rezultaty.

Rok zmiany polityki monetarnej w Polsce

włącz . Opublikowano w Aktualności

W ubiegłym roku zmianie uległ zarówno trend inflacyjny jak i polityka, jaką prowadzi Rada Polityki Pieniężnej. Ekonomiści prognozują, że w 2009 cena pieniądza w NBP spadnie do najniższego poziomu w historii.

Koń jaki jest, każdy widzi

włącz . Opublikowano w Aktualności

Mamy połowę stycznia, i zapewne najwięksi optymiści przestali wierzyć w tradycyjną hossę, określaną mianem „efektu stycznia”. To już szósty z kolei dzień, kiedy indeksy na naszej giełdzie przynoszą straty. Po Święcie Trzech Króli rynek uprzytomnił sobie, w jakiej sytuacji znajduje się świat.

W co inwestować w 2009 r.

włącz . Opublikowano w Aktualności

Globalny kryzys finansowy, z którym mamy obecnie do czynienia, zmusza inwestorów do całkowitej przebudowy swoich portfeli inwestycyjnych oraz zmiany strategii pomnażania oszczędności. Burzliwe wydarzenia ostatnich miesięcy zachwiały dotychczasowym ładem, co na własnej skórze odczuli miliarderzy, których fortuny topniały w zastraszającym tempie.

Recepta na kryzys finansowy

włącz . Opublikowano w Aktualności

Kryzys finansowy, jaki uderzył w pierwszej kolejności w giełdy zmusza do zastanowienia się, jak powinny wyglądać nasze inwestycje w przyszłości? Dziś trudno przekonać się do inwestowania na giełdzie czy w fundusze akcji. Leczenie ran po kryzysie potrwa jeszcze sporo czasu. Przechowywanie pieniędzy na lokatach bankowych nie jest rozwiązaniem dla aktywnego inwestora – najwyżej doraźnym działaniem.

Kryzys finansowy a rynek niepubliczny

włącz . Opublikowano w Finansowanie

Kryzys finansowy, jaki uderzył w pierwszej kolejności w giełdy winien skłonić do zastanowienia się nad inwestycjami na rynku spółek niepublicznych. Jednak stanie się akcjonariuszem takiej spółki nie jest łatwe, niejednokrotnie jest to niemożliwe. Zazwyczaj akcje spółek niepublicznych są w posiadaniu niewielkiej grupy inwestorów.

Polacy chcą przyjęcia euro

włącz . Opublikowano w Makroekonomia

54,7 proc. ankietowanych jest za przyjęciem euro w Polsce. Jednak aż 61,7 proc. z nich  obawia się wzrostu cen po przyjęciu wspólnej waluty - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal finansowy Inwestycje.pl.