Finanse publiczne na koniec 2013 roku

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Na koniec IV kwartału 2013 roku zadłużenie sektora finansów publicznych (Państwowy Dług Publiczny), po konsolidacji, wyniosło 880,2 mld PLN i było o 10,4 mld PLN niższe wobec kwartału poprzedzającego.

Obroty handlowe - luty 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Ten rok jest znacząco lepszy od poprzedniego dla polskiej wymiany handlowej z zagranicą. Za pierwsze dwa miesiące odnotowano dodatnie saldo obrotów handlowych.

Bilans płatniczy w styczniu 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W styczniu powiększył się deficyt na rachunku obrotów bieżących wobec poprzedniego miesiąca. Saldo zagranicznych inwestycji bezpośrednich w Polsce było dodatnie.

Klimat koniunktury w lutym 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Na początku lutego poprawiły się nastroje w polskim przemyśle. Najlepsza sytuacja utrzymuje się w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym.

Świetne wyniki GPW za I kwartał 2013

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie włącz . Opublikowano w Rynek kapitałowy

Dobrze rozpoczął się ten rok dla akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Sukces jest imponujący, bowiem kursy akcji spadały w tym okresie. Poniżej komunikat GPW.

Zmiany na rynku NewConnect

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie włącz . Opublikowano w Rynek kapitałowy

Władze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjęły decyzje o wprowadzeniu szeregu zmian mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa obrotu i transparentności rynku NewConnect. Poniżej komunikat prasowy w tej sprawie:

Fala bankructw polskich firm

Euler Hermes włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Upadające w marcu 74 firmy zatrudniały ponad 5,5 tysiąca osób, czytamy w raporcie Euler Hermes, firmy ubezpieczającej transakcje, dostarczającej raporty handlowe i odzyskującej należności.

Zmienisz kredyt, zaoszczędzisz sporo

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Zaciągnęliśmy kiedyś kredyty i pożyczki na warunkach, które wówczas obowiązywały. Być może dziś otrzymalibyśmy lepsze warunki. Warto więc zweryfikować swoją sytuację kredytową, być może uda się zaoszczędzić, i to sporo. Specjaliści z firmy Home Broker wyliczyli, że oszczędności mogą sięgać nawet 1/3.

Osłabienie dolara

FMC Management włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Wiele wskazuje, że FED dokona wkrótce podwyżki stóp procentowych w USA. Polityka luzowania ilościowego zapewne zostanie doprowadzona do końca, zatem będzie rosła inflacja. GUS poda stopę bezrobocia oraz wyniki sprzedaży detalicznej. Więcej na ten temat mają do powiedzenia eksperci z firmy FMC Management.

Spadają ceny nieruchomości w USA

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Chinom grozi przegrzanie gospodarki. Podejmowane dotychczas działania nie wiele pomogły. Nieruchomości są tam najdroższe w historii. W Stanach Zjednoczonych ceny nieruchomości spadły do poziomu z 2002 roku. Sporo domów przeznaczonych do sprzedaży pochodzi od tych, którzy nie są w stanie regulować kredytów hipotecznych. Więcej w analizie firmy Home Broker.

Karencja w spłacie kredytu mieszkaniowego

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Kupno mieszkania to ogromne obciążenie domowego budżetu. Niejednokrotnie jeszcze wyposażamy mieszkanie a trzeba już płacić raty kredytu hipotecznego. Jeżeli tylko bank zgodzi się to możemy skorzystać z karencji w spłacie kredytu, np. przez dwa lata możemy nie spłacać rat kredytowych. Home Broker przedstawia wybrane banki, które oferują taką możliwość. Oczywiście nie za darmo, przez okres karencji odsetki rosną.

Spadają ceny domów w Stanach Zjednoczonych

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Rynek nieruchomości w Stanach Zjednoczonych dalej niedomaga. Ceny domów są najniżesz od 9 lat. To duży problem, biorąc pod uwagę, że ludzie muszą spłacać kredyty hipoteczne zaciągnięte na ich zakup. Jak widać, wszystkie plany pomocowe i stymulacje przestają działać. Analitycy z firmy Home Broker mają więcej do powiedzenia na ten temat.

Minister będzie sprzedawać waluty

FMC Management włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W trakcie spotkania Misnistra Finansów i Prezesa Narodowego Banku Polskiego podjęto decyzję o sprzedaży środków pochodzących z Unii Europejskiej na krajowym rynku walutowym. Taka nowina zatrzęsła rynkiem złotego, który silnie się umocnił.  Ma to zmniejszyć nadpłynność i osłabić presję inflacyjną. Analitycy z firmy FMCM przedstawiają aspekty tych ustaleń.

Dobrze idzie sprzedaż mieszkań

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Kryzys sporo zamieszał na światowych rynkach nieruchomości. Również na naszym rynku odnotowano znaczne pogorszenie koniunktury. W tym roku wraz z wiosną sytuacja zaczęła się poprawiać. Klienci pokazali, że mają gotówkę i są skłonni wyłożyć ją na własne cztery kąty. Analitycy z Home Broker dokonali analizy i oceny sytuacji.

Inflacja coraz groźniejsza

Maciej Bitner - Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Miliardy dolarów państwowej pomocy już daly o sobie znać. Nie jest też łaskawa pogoda - powodzie i susze niszczą uprawy. Z kolei zawierucha rewolucyjna w krajach obfitych w ropę naftową powoduje wzrost jej cen. Ceny w sklepach ruszyły w górę. Specjaliści z firmy Wealth Solutions dokonali analizy tych problemów.

Poprawa koniunktury w niemieckim sektorze budownictwa

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Niemiecka gospodarka jest lokomotywą Europy. To również znacząca gospodarka w skali świata, pod względem PKB zajmuje czwarte miejsce po USA, Chinach i Japoni. Od kilkunastu miesięcy odnotowuje coraz lepsze wyniki, wskaźniki PMI należą tam do najwyższych w UE i o kryzysie tam już zpomniano. Specjaliści z firmy Home Broker analizują najnowsze dane z niemieckiego sektora budowlanego a także inne dane ze świata.

Spowolnienie w globalnej gospodarce

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Wiosna nie przynosi nam optymistycznych wieści ze światowej gospdarki. Najpierw zamieszki w Tunezji, potem w Egipcie i kilku innych krajach, w później krwawa wojna w Libii. Na domiar złego katastrofalne trzęsienie ziemi spowodowało ogromne szkody w Japonii. Gospdarce amerykańskiej też chyba kończy się paliwo. Analitycy Home Broker diagnozują ten problemy.

Istotne oznaki poprawy w gospodarce

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Kończący się tydzień był bogaty w informacje gospodarcze z USA. Niektóre napawają optymizmem inne - nie. Podnosi się również gospodarka w Europie.

Zyski funduszy hedgingowych w marcu 2010

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Marzec okazał się pomyślnym miesiącem dla rynku funduszy hedgingowych. Wzrosty cen akcji sprzyjały wielu inwestycjom alternatywnym, jednak ich efektywność była niższa ta, którą dały inwestycje tradycyjne.

Strefa Euro rusza do przodu

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W Eurolandzie odnotowano w marcu najszybszy, licząc od sierpnia 2007 roku, wzrost aktywności gospodarczej, który był generowany głównie przez sektor produkcyjny. Poprawa sytuacji miała miejsce również w sektorze usługowym.

Chińska gra o dolara

Maciej Bitner - Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Komentarze

Chińskie rezerwy walutowe będą odgrywały znaczącą rolę w kształtowaniu trendów na rynkach finansowych w najbliższych latach. W ostatnich dniach było o nich znów głośno, gdy Ludowy Bank Chin ogłosił, że jego rezerwy złota wzrosły do prawie 1100 ton. Warto się bliżej zastanowić nad losem 1,95 biliona dolarów zdeponowanych w skarbcu Państwa Środka.

Rok 2007 na rynku kredytów hipotecznych

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Aktualności

Miniony 2007 rok można śmiało nazwać rokiem kredytów hipotecznych. Banki z rozmachem przyznawały pieniądze na realizację naszych inwestycji, a my bez zahamowań je przyjmowaliśmy. Przeżyliśmy krótką, lecz bardzo rentowną erę tanich kredytów mieszkaniowych, cztery podwyżki stóp procentowych oraz kryzys hipoteczny w USA.

Kredyt hipoteczny

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Aktualności

Nie każdy wie, czym się różni kredyt lub pożyczka zaciągnięta w banku hipotecznym od takich samych produktów banku komercyjnego, który określa je również takim samym mianem. Podstawowa różnica, to sposób pozyskiwania przez bank hipoteczny środków, co ma wpływ na procedurę kredytową.

Powiązane artykuły