Bilans płatniczy w lipcu 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W lipcu odnotowano ujemne saldo na rachunku obrotów bieżących. Jednak jest to wynik lepszy niż rok wcześniej.

Handel zagraniczny po 7 miesiącach 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Tegoroczne obroty handlowe Polski są znacznie wyższe niż w ubiegłym roku. Zdecydowana większość eksportu jest kierowana do krajów rozwiniętych. Spadły obroty handlowe z Rosją.

Budownictwo mieszkaniowe po 8 miesiącach 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W ciągu ośmiu miesięcy tego roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Jednak znacznie więcej rozpoczęto budów nowych mieszkań i wydano pozwoleń na budowę.

Dług publiczny w II kwartale 2013

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Na koniec II kwartału 2013 roku zadłużenie sektora finansów publicznych, po konsolidacji, wzrosło wobec poprzedniego kwartału o 18.170,9 mln PLN, tj. o 2,1%.

Rośnie zadłużenie Polski

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Coraz trudniejsza sytuacja sektora finansów publicznych w Polsce. Nacjonalizacja środków otwartych funduszy emerytalnych może przynieść ulgę ale w krótkiej perspektywie czasowej.

Rośnie ISM w USA

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W Stanach Zjednoczonych wesoło – indeks menedżerów logistyki dla przemysłu ISM wzrósł z 56,0 pkt w lipcu do 58,6 pkt w sierpniu.

Pozytywne oceny polskiej gospodarki

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Rosną obawy o przyszłość naszej gospodarki. Pogarszają się wskaźniki makroekonomiczne i nastroje wśród przedsiębiorców i społeczeństwa. Jednak nie wszystko idzie źle. Oto kilka faktów, jak nas postrzegają inni.

Catalyst ma już trzy lata

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie włącz . Opublikowano w Rynek kapitałowy

Rynek obligacji Catalyst ma już trzy lata. To był dynamiczny rozwój pomimo trudnych czasów na rynku finansowym i w gospodarce. Więcej w komunikacie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA.

Nowi gracze na rynku dzieł sztuki

Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Sztuka podbija współczesny świat. Zatem, nie tylko z roku na rok rosną obroty na rynku aukcyjnym dzieł sztuki, ale zwiększa się również jego geograficzny zasięg. Do takich potęg tego świata jak Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, dołączali nowi gracze z krajów rozwijających się. Co wyróżnia ich na tym rynku?

Zatory płatnicze w branży budowlanej

Euler Hermes włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Branża budowlana przeżywa duży regres. Mamy za sobą upadłości poważnych przedsiębiorstw, inne są zagrożone. Szczegółową analizę sytuacji przeprowadziła firma Euler Hermes - komentarz poniżej.

Budownictwo mieszkaniowe I-VIII 2012

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W bieżącym roku widoczne jest ożywienie na rynku mieszkaniowym - wynika z danych GUS za pierwsze osiem miesięcy. W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku zostało oddanych do użytkowania więcej mieszkań.

Sytuacja ekonomiczna Polski - sierpień 2012

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Na ogólną sytuację społeczno-gospodarczą Polski coraz silniej oddziałuje pogarszająca się koniunktura na rynkach światowych oraz spadek popytu krajowego. Nasza gospodarka spowalnia.

Obroty handlowe z zagranicą I-VII 2012

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W okresie styczeń-lipiec 2012 roku obroty handlowe Polski z zagranicą wyrażone w złotych były wyższe o 8,6% w porównaniu z analogicznych okresem roku ubiegłego.

Nowe produkty strukturyzowane oparte o surowce

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zadebiutowały nowe produkty strukturyzowane. Stanowią one interesującą alternatywę, dającą możliwość uczestnictwa m.in. w rynku surowców. Więcej w poniższym komunikacie prasowym GPW.

Obroty na rynkach GPW w sierpniu 2012 roku

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie włącz . Opublikowano w Rynek kapitałowy

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie opublikowała dane dotyczące obrotów na poszczególnych rynkach. Komunikat prasowy w dalszej części.

Obligacje przedsiębiorstw dla każdego

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Inwestycje

Obligacje korporacyjne stanowią interesujący instrument finansowy pozwalający osiągnąć zadowalający zysk przy względnie niskim ryzyku. Należy jednak sprawdzić a później monitorować sytuację emitenta. 

Co trzeci Polak posiada własne mieszkanie

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Wg GUS, w Warszawie na 1000 mieszkańców przypada niecałe 478 mieszkań. Te dane nie uwzględniają jednak osób, które przebywają w stolicy bez zameldowania. Ich liczba wynosi około ćwierć miliona osób. W Polsce na jedną nieruchomość przypada blisko trzech mieszkańców.

Możliwy dalszy spadek cen mieszkań

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Pogarszająca się sytuacja w gospodarce ma negatywny wpływ na ceny nieruchomości. Mogą więc spadać ceny mieszkań, co przewidują specjaliści z firmy Home Broker.

Niemiecka gospodarka zwalnia tempo

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Coraz trudniej niemieckiej gospodarce sprostać problemom strefy euro. Prognozy Komisji Europejskiej na drugie półrocze nie są optymistyczne.

Banki kuszą swoich klientów limitami

włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Przekonując klientów do założenia u nich konta banki coraz częściej oferują atrakcyjne kredyty w rachunku. To dobry sposób na nieprzewidziane wydatki. Pod warunkiem że wybierzemy odpowiednią ofertę.

Stopy procentowe w Polsce ujemne

Paweł Satalecki, Analityk Finamo włącz . Opublikowano w Komentarze

Finamo doradcy finansowiRPP nie zmieniła poziomu stóp procentowych we wrześniu i prawdopodobnie nie zmieni go także w najbliższych miesiącach. Wysoka inflacja sprawia, że mamy do czynienia z ujemną realną stopą procentową.

A w EBC bez zmian

Jan Mazurek, Główny Analityk Investors włącz . Opublikowano w Komentarze

Na podstawie publikowanych ostatnio wskaźników ekonomicznych także wskaźników nastrojów można postawić tezę, że gospodarka światowa podnosi się z upadku.

Wrzesień i październik: widmo giełdowej traumy?

Bartosz Stawiarski, Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Inwestycje

Przełom lata i jesieni to okres okryty złą sławą z racji występowania cyklicznych spadków na giełdzie. Schyłek słonecznej kanikuły obfituje w dawkę adrenaliny, której nadmiar zaserwował zwłaszcza ubiegły rok. Mając na uwadze obecny poziom notowań po półrocznej fali wzrostowej istnieje spora szansa na kolejną porcję wrażeń, niekoniecznie pozotywnych. Co zatem mówią historyczne notowania podczas tych dwóch miesięcy?

Koniec hossy?

Bartosz Stawiarski, Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Aktualności

Każda hossa ma swój koniec, niezależnie czy mowa jest o cenach akcji, mieszkań, ropy naftowej, tulipanów bądź kauczuku. Rynki finansowe mają za sobą 4 lata globalnej hossy o olbrzymiej dynamice nakręconej w bezprecedensowej skali przez epokę niskich stóp procentowych i wzrost apetytu na ryzyko.

Powiązane artykuły