Inwestować planowo

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Edukacja

Każda inwestycja wymaga odpowiedniego planu. Bez niego może zakończyć się ona porażką. Jednak planowanie w tym zakresie jest niezwykle trudnym procesem, bowiem każdy człowiek ma inne preferencje i sytuację osobistą. Trudno też przewidzieć przyszłość.

Nowe inicjatywy rządu

Bartosz Chochołowski, www.money.pl włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Bezrobocie to jeden z najważniejszych i najboleśniejszych problemów Polski od wielu lat. Niestety nikt nie umiał sobie z nim poradzić. Także obecny rząd nie miał pomysłu. Daleki od doskonałości jest też nasz system emerytalny. Ostatnio rząd podejmuje się pewne incjatywy naprawcze, pisze portal money.pl.

Ośmioletni cykl na złocie

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Istnieje wiele teorii na temat cykliczności zmian w gospodarce. Wyodrębniono cykle o różnych przedziałach czasowych, np. dzienne, miesięczne, kilkuletnie a także obejmujące kilka dziesiątków lat. Dotyczą one też cen surowców.

Współpraca między GPW, PSE i TGE

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie włącz . Opublikowano w Rynek kapitałowy

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA, Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator SA oraz Towarowa Giełda Energii SA podjęły współpracę w zakresie rozwoju hurtowego rynku energii elektrycznej w Polsce

Oszczędność na zamianie kredytu

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Dzięki zamianie „starego” kredytu na nowy oszczędzić możemy nawet 270 zł miesięcznie. Warto więc rozważyć taką opcję, chociaż poniesiemy przy okazji pewne koszty.

Niepokojące informacje o polskiej gospodarce

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Dziś doświadczamy tego, na co inwestorzy finansowi muszą być w najbliższym czasie przygotowani. Cała seria złych informacji gospodarczych, jaka od tygodni przetacza się przez rynki finansowe, zaczyna przekładać się na postrzeganie perspektyw dotyczących gospodarki przez ekonomistów.

Nie wiele powodów do optymizmu

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Wiele informacji ekonomicznych z ubiegłego tygodnia okazało się mało optymistycznymi. Sporo krajów boryka się z deficytami budżetowymi, zniżkują  istotne indeksy ekonomiczne.

Niektórzy dryfują a Niemcy idą do przodu

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Sygnały, jakie płyną z różnych krajów nie dowodzą, że kryzys już się skończył. Obecnie wiele krajów ma problemy z opanowaniem zadłużenia i wzrostu deficytów budżetowych.

Wyprawka za kredyt

włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Ostatnie dni sierpnia oznaczają dla rodziców wzmożone wydatki związane z przygotowaniem swoich pociech do nowego roku szkolnego. Niestety z roku na rok zakup wyprawki jest coraz droższy, a wymagania dzieci (i nauczycieli) coraz wyższe. Wyszykowanie jednego dziecka do szkoły, to w optymistycznej wersji wydatek rzędu 500-600 złotych. Gdzie po pieniądze ?

Ranking blue chipów - wystrzałowy lipiec

włącz . Opublikowano w Komentarze

 Tegoroczny lipiec to z pewnością miesiąc, który inwestorzy zapamiętają jako wakacyjny rajd giełdowych byków. Pomimo niepewnych przesłanek fundamentalnych, indeks WIG20 przy akompaniamencie rosnących z miesiąca na miesiąc obrotów dał zarobić 14,38 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Powiązane artykuły