Podaż pieniądza w czerwcu 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W czerwcu nastąpił dalszy przyrost podaży pieniądza. Zadłużenie gospodarstw domowych wzrastało w szybszym tempie niż depozyty.

Budownictwo mieszkaniowe w I półroczu 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W okresie sześciu miesięcy tego roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż rok wcześniej. Jednak znacznie więcej rozpoczęto budów nowych mieszkań i więcej wydano pozwoleń na budowę.

Bilans płatniczy w maju 2014

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

W maju kolejny już raz odnotowano dodatnie saldo na rachunku obrotów bieżących. Istotny wpływ na taki wynik miał wynik obrotów handlowych z zagranicą.

Marka kraju

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Rywalizacja krajów na współczesnym rynku globalnym opiera się często na wyrafinowanych strategiach marketingowych, stosowanych przez przedsiębiorstwa komercyjne.

Seniorów stać na długie wczasy

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Nie zawsze jest prawdziwe powiedzenie "starość nie radość". Posiadając mieszkanie w centrum miasta można sporo zyskać i zapewnić sobie iście "złotą jesień" życia. Wielu naszych seniorów ma takie nieruchomości bowiem zasiedlali miasta tuż po zakończeniu wojny i otrzymali je za darmo. Więcej na ten temat mają do powiedzenia specjaliści z firmy Home Broker.

Kredyt nie musi być tani przy niskiej marży

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Na koszt kredytu bankowego składa się stopa bazowa, jaką może być stawka WIBOR oraz marża. Ta zależy od szacunku ryzyka, jakie jest związane z danym klientem a także od aktualnej sytuacji na rynku finansowym Specjaliści z firmy Home Broker dokonali szczegółowej analizy wpływu marży na koszt kredytu bankowego.

Spada dynamika w światowym przemyśle

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Gospodarka na świecie zaczyna wykazywać oznaki spowolnienia. Coraz mniejsze przyrosty PKB odnotowują Stany Zjednoczone a także inne bogate kraje. Czy nie będziemy znów świadkami kryzysu, jak ten z 2008 roku? To byłaby już heketomba. Problem ten jest analizowany przez specjalistów z firmy Home Broker.

Ograniczenia kredytów walutowych z powodu RPP

Home Broker włącz . Opublikowano w Finanse osobiste

Kredyty walutowe budzą wiele emocji. Z jednej strony można sporo zaoszczędzić na niskim oprocentowaniu, z drugiej natomiast jesteśmy wystwieni na ryzyko zmiany kursów walutowych. Te zależą w znacznej mierze od stóp procentowych, które Rada Polityki Pieniężnej podwyższa w ślad za rosnącą inflacją. Analizę sytuacji przeprowadzili dziś eksperci z Home Broker.

Rynki IPO w Europie

Pricewaterhouse Coopers włącz . Opublikowano w Rynek kapitałowy

Rynki IPO w Europie wykazują oznaki ożywienia, które są silniejsze niż w Stanach Zjednoczonych. Jednak pozostają daleko w tyle za rynkiem chińskim. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest drugim po Londynie rynkiem na naszym Kontynencie pod względem liczby debiutów i wartości IPO.

 

Produkcja ma się coraz lepiej

Roman Przasnyski, Główny Analityk, Gold Finance włącz . Opublikowano w Aktualności

Według informacji Głównego Urzędu Statystycznego, w czerwcu produkcja przemysłowa zwiększyła się o 6,2 proc. w porównaniu do maja. W stosunku do czerwca ubiegłego roku była niższa o 4,3 proc. Tempo jej spadku w skali 12 miesięcy wyraźnie maleje. W maju wyniosło ono 5,2 proc. Nasza gospodarka daje pokaz odporności na spowolnienie gospodarcze i nie zawodzi dobrych ocen i opinii o niej, formułowanych przez międzynarodowe instytucje finansowe.

Detronizacja króla walut - nieprędko

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Aktualności

Rozpoczął się kolejny szczyt najbogatszych współczesnego świata. Obrady będą następować w niepewnej atmosferze – z jednej strony trzęsą się w posadach gospodarki świata, z drugiej może zatrząść się ponownie ziemia w miejscowości L'Aquila, gdzie zorganizowano szczyt.

Najpopularniejsze formy "rozwodu" z funduszem

włącz . Opublikowano w Inwestycje

 IPOPo zakończeniu inwestycji trwającej przeciętnie od 3 do 7 lat fundusze podwyższonego ryzyka dokonują dezinwestycji, odsprzedając swoje udziały. Sposobów wyjścia z inwestycji jest jednak klika rodzajów, a wybór konkretnego rozwiązania nie pozostaje dla spółki bez echa.

Fundusze inwestycyjne znów dały zarobić

Roman Przasnyski, Główny Analityk, Gold Finance włącz . Opublikowano w Komentarze

Koniec półrocza skłania do przyjrzenia się, jak poradziły sobie w nim fundusze inwestycyjne. Okazuje się, że był to dla nich i dla ich klientów bardzo dobry okres. Widać już więc, że niechęć do korzystania z ich usług, trwająca od kilkunastu miesięcy, nie była uzasadniona.

Powiązane artykuły