Hossa jak byk

Carda Consultancy SA włącz . Opublikowano w Rynek kapitałowy

Jak zauważają specjaliści z CARDA Consultancy S.A. właśnie jesteśmy świadkami końca bessy. Indeks od stycznia tego roku wzrasta o 20%, czyli zaczyna spełniać formalne kryterium hossy.

- Jednoznacznie można już ocenić, iż na warszawskiej giełdzie w najlepsze trwa hossa. Niepostrzeżenie - jak przy każdej zmianie trendu - bo od stycznia bieżącego roku, indeks WIG urósł z 42 tys. punktów do 50,4 w dniu wczorajszym - mówi Paweł Zaremba-Śmietański, zarządzający segmentem inwestycyjnym w CARDA Consultancy S.A. Oznacza to, iż właśnie zaczyna się spełniać formalne kryterium hossy – wzrost indeksu o 20%. Dodatkowym powodem do entuzjazmu jest przełamanie oporu na poziomie 49 tys. punktów i formacja wznoszących się dołków.

- Jak to zwykle bywa, pierwsza fala wzrostów, od stycznia do końca marca przeszła niezauważenie. Następująca po niej korekta trwała do lipca i wykasowała większość fali wzrostowej - podkreśla Paweł Zaremba-Śmietański. - Większość, ale nie całą. Tak powstała formacja wznoszących się dołków – sugerująca pojawienie się dalszej fali wzrostów. Faktycznie - ta fala się pojawiła.
Gdyby stosować nazewnictwo według teorii Elliotta, mieliśmy z początkiem roku pierwszą falę wzrostową, później korekcyjną falę drugą. Teraz mamy wzrostową falę trzecią – z reguły najdłuższą i najbardziej dynamiczną część pięciofalowej formacji wzrostowej. To wszystko stanowi dobrą wróżbę przed przyszłym rokiem - podsumowuje Paweł Śmietański.
CARDA Consultancy S.A. to grupa kapitałowa działająca na rynku kapitałowym w segmencie inwestycji, doradztwa transakcyjnego oraz doradztwa strategicznego. Wartość transakcji zrealizowanych przez zespół CARDA Consultancy S.A. to blisko 20 mld zł. Grupa działa w Polsce od 2008 roku w segmencie premium.

Kontakt i informacje:
Joanna Czarnecka
@:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
m: +48 694 255 082
www.carda.pl